Yeni hedef:Bu kış yağ yakıyoruz!90 günde 60 cm Bel hedefi biter bitmez kafamda yeni hedef şekillenmişti bile !

 Pazartesiyi beklemek yerine Cuma gününe bir şans verip hedefe başlama kararı aldım 🙂

Yeni hedefim ; ” Bu kış yağ yakıyoruz!” mottosu ile zihnimde olacak.Beslenme günlüğümü takip edenler bilirler, havalar soğumaya başladıgından beri çok sık kullandım bu cümleyi:)

Kışın bitmesine iki ay daha olduğunu varsayıp , 60 Günlük bu hedefte komple yağlara kanalize olacağım.

Henüz yağ ,kas analizi yaptırmadığım için hedef kendi

içinde de alt hedefler içerecek ,böylece 60 günün sonunda elimde

karşılaştırma yapacagım verilerim olacak.

 1. Bel 60 cm olacak,
 2. Kilo korunacak
 3. Göbek artık dümdüz olacak
 4. Ve çoğumuzun ihmal ettiği kollar! Evet kollar fit olacak!

Haydi o zaman başlıyorum.İşte Hedefe ulaşmamı sağlayacak bir gün; • Sabah en geç 08:00’da mis gibi 5 dk Günaydın yogamla(TIK TIK)  kaslarımı açıyorum ve güne başlıyorum,
 • Bir kocaman bardak suyumu içip, gece boyunca çalışıp beni tazeleyip güzelleştirdiği için vücuduma teşekkürlerimi sunuyorum,
 •  Yürümek için tüm fırsatları değerlendiriyorum ,Her gün 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum ya da en azından 10 bin adımı mutlaka geçiyorum. 
 • Öğle yemeğinde 1/4 kuralıyla öğünümü oluşturuyorum yani:Tabağı hayalimden 4 parçaya bölüp 1 parçaya avuç içi kadar protein (Yağlı ya da işlenmiş etler besin değeri düşük şarküteriler YOK!) ,diğer 1 parçaya yumruk kadar karbonhidrat (Kilo verme aşamasında bu kısmı protein miktarına dahil edip atlıyordum) ve kalan 2 parçaya da sebze ve salata koyup afiyetle yiyorum!

 

  • Öğle yemeğinden sonra 1lt kadar suyumu içmiş oluyorum ki sonrasında susadıkça üstüne eklerim , ne sudan mahrum kalırım  ne de aşırı zorlayıp böbeklerimi yorarım;)(Günlük su ihtiyacınız için bu siteye bakabilirsiniz.)
  • Ve gelelim Akşam yemeğime :Bu defa tabağımı üçe bölecegim 1 parçası protein kalan iki parça sebze ve salata.
  • 90 günde 60 cm Bel hedefinde oldugu gibi kaçamak patlamaları yapmıyorum ,haftada en fazla iki kaçamak yapıyorum o da mutlaka hareketle telafi edilecek. 
  • Akşam yemeği zamanı bir bakmışım neredeyse 2 lt suyumu içmişim bile;)
  • Bol bol yeşil çay ile arınıyorum.Aşırı kahve tüketmiyorum.
  • Arada acıkırsam salatalık vb.kemiriyorum:),
  • Ve her gün mutlaka 15 dk haftada 3 kere de 45 dk egzersiz yapıyorum.Benim favorilerim tabiki de Nike Training Club =) Yapığım setlerin detaylarını beslenme ve spor günlüğümde paylaşıyorum;)
  • Sporumu yaptım terledim güzelce kana kana bir koca bardak suyumu içtim şimdi şımarma zamanı , dayanabildiğim kadar soğuk su ile duştan sonra en sevdiğim nemlendiricimi sürüp (bu aralar Nivea Q10 sıkılaştırıcı krem,Dior ve vichylere verdiğim paralara acıyorum ) at kılı fırça ile masaj yapıyorum.
  •  Elma sirkeli suyumu içip İyi geceler yogamla rahatlayıp (Tık Tık) 23:30 olmadan uykuya dalıyorum.

   Beslenme planımda çöp öğünlerden (fast food ,işlenmiş gıdalar) kesinlikle kaçınıp tek tip beslenmeden  her besin grubuna dengeli bir şekilde yer vererek,hareketi bir külfet olarak görmeden keyifle ,isteyerek hayatıma dahil ederek bu programa sadık kalmayı başardığımda ilk haftadan farkı hissetmeye başlayacagım,daha zinde ve mutlu olacağım!

  VE İŞTE SONRASI İÇİN EN BÜYÜK MOTİVASYON!!!

  “…Eğer kişi bu kötü alışkanlıklarından kurtulmak istiyorsa, önce hayatındaki anlam arayışını sürdürsün ,yaşamının amacını bulsun,diğer her şey, sağlıklı alışkanlıklar da dahil, zamanla yerini bulacaktır.”

  Dogan Cüceloğlu-SAVAŞÇI

  Kesinlikle çok doğru !Sağlıklı yaşamaya adapte olmaya çalışmak sadece bedensel boyutta kalırsa bu yolculuktan bir verim alabileceğime çok fazla inanmıyorum. Bu yüzden hep söylediğim gibi Bu süreçte Ruhumu da besleyip güçlendirmek de çok önemli!

   Meseleyi sadece” 3 kilo vermek” ya da  “60 cm bel” şeklinde tamamlanacak bir görev olarak algılamadan  olayın bütününe yani Sağlıklı Yaşam fikrine adapte olacağım ki bu sürec olmaktan çıkıp sürekli gelişen bir yolculuk olsun ,kalıcı olsun!

  Bana şans dileyin 😉 60.günde güzel bir post hazırlamak umuduyla…

  You might also like

  Comments (8)

  • sevgi 6 sene ago Reply

   Sana bol şanslar, başaracağından hiç kuşkum yok! Darısı benim gibi henüz yolun başında olanlara:))

   diyettedegilim 6 sene ago Reply

   Çok tatlısın canım ya çok teşekkrüler inşallah hep birlikte balaracagız 60 gun olmazda 120 olur 180 olur ama olur??

  • Kobicanin Dünyası 6 sene ago Reply

   bikiniyi de seni de instagramdan takip ediyorum,blog olusturarak cok guzel bir is yaptiniz :)) benim de cok kilom yok 54 kiloyum 1.63 boyum,ama 51 olsam cok cok daha guzel olur diye dusunuyorum 🙂 sıkı takipteyim,bu kis yaglari yakiyoruzzzz!!

   diyettedegilim 6 sene ago Reply

   Harikasın!Bu kış yağları yakıyoruz ohhh misssss

  • sule m 6 sene ago Reply

   Bol sanslar !
   Sanada bizede 🙂

  • Bir Gün 6 sene ago Reply

   Let's burn!!! 🙂

  • Müzeyyen Şenol 6 sene ago Reply

   1.56 boyum 65 kılom var. Bu yolda senınle ılerlemeyı dusunuyorumm.. Kılo cıddı anlamda psıkolojı bozuyor.

   diyettedegilim 6 sene ago Reply

   Hatdı başlayalım kuzum saglıklı yasamaya

  Leave a Reply