Hakkımda

Merhaba!

Ben Cagla,85 yılında İstanbul’da doğdum.Başak burcuyum.

ANNEM ve BABAM

İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesi mezunuyum,yine aynı fakültede başladığım ama tezimi bir türlü yazamadığım bir Sayısal Yontemler yüksek lisansım var.Planlama Uzmanı olarak çalıştığım işimden Ekim 16 yılında ayrıldım ve serbest çalışmaya başladım.

Evliyim.Cem’le 2009 yılının sonlarında tanıştık ve 2012 yılında evlendik.Ve yine aynı sene kendi işyerimizi kurup Kıbrıs’a taşındık.

CEM ve BEN

 

Sporla hiç aram olmamasına ragmen 2011 yılında cok zayıf bir obez oldugum yag oranı olcumlerı sonucunda ortaya cıkınca ,fıtness ve diyet programına basladım ,tabi ki sıkıldım bu macera cok kısa surdu.Yemek yapmaya ve keyifle yemege cok duskun oldugum ıcın lıstelı dıyetleri asla benimseyemedim.

 

Yine aynı sene yuzumde ve kolumda cıkan kırmızılıkların Rosacea – Rosa cilt hastalığı oldugunu ve stres -beslenmeyle atakların sıddetının cok ılıskılı oldugunu da ogrendım.

2012 yılında bütünsel sağlıklı olmak için çaba sarfetmeye başladım.Artık saglıklı pişirip saglıkla yıyor ve formda da kalıyordum.Aldıgım ogrenımden gelen Analitik dusunme ,sureklı planlar yapma ve kararlar alma alışkanlıgımı ,geri dönüp baktıgımda katı ve benı cok yordugunu dusundugum tutumumu ,ailemden özellikle annemden gördüğüm karşılıksız sevme ,anlayış ,bagıslayıcılık ile harmanlamaya ,kendimi torpulemeye ve galiba buyumeye de bu donemde başladım .

2014 yılında blogumu acıp ilk yazılarımı paylaştım.

Yoga’ya merakım da yıne bu donemdedır.

 

Uzun suredir pratikleri tekrar ettiğim Yoga disiplinini araştırmaya başladıkça beni gitgide içine çekti.İlgi duydugum beni iyileştirdiğine inandığım bu felsefeyi başkalarının da hayatlarına katma isteğimi gerçekleştirmeme vesile olan ve beni cesaretlendiren değerli hocam Sibel Saraçoğlu ile tanıştığımda oğlum Cansın’a hamileydim.Sürece dönüp baktığımda Yoga Eğitmenliği eğitimi hem hamilelik sürecim hem de hayatım için gerçekleştirebileceğim en güzel şeylerin başında geliyor.

Ve 2015 yılında kızkardeşim ve arkadaşımla birlikte “Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı”na kaydolup Haziran 2016 yılında da stajlarımızı tamamlayıp sertıfıkalarımızı aldık.

Ben ,kızkardeşim ve ortağım Şeyma , can arkadaşım Merve.Eğitim günlerinden...

2016 yılının Şubat ayında Cansın isimli bir oğlum oldu:) Hayatım değişti diyemeyecegım cunku ondan oncesını unuttum.Sanki hep benimleydi.

 

CANSIN ve BEN

 

Kişisel Yoga Antrenörlüğü,özel dersler  ve Canın’ın da dahil olduğu Anne-Bebek dostu grup dersleriyle eğitmenlik kariyerime aynı sene başlamış oldum.

Henüz başında oldugum bu yolculuga  sevgimi ve bilgimi cömertçe paylaşıp ,ışık olup çevremde de ışık saçanları biriktirerek ilerlemek niyetindeyim.

Lohua Yogini

 

2017 yılının son çeyreğinde Cem’in iş değişikliği nedeniye İzmir’e taşınma arefesinde oldugum için derslerımı onlıne olarak vermeye başladım .

Şu anda yogun olarak 21 Gun Yoga  programıyla, kişisel yoga antrenorlüğü derslerimle ve online yoga sınıflarımla   ılgılenıyorum.

ONLİNE PROGRAMLARA KATILMAK / BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

2018 yılı itibarı ile de Yogini olmanın uzun yolundaki yolculugumu da zaman zaman burada paylaşmaya başlayacağım.

 

Mutfaga,yeni receteler denemeye ,okumaya,kahve içmeye,sohbet etmeye ,bitkisel bakımlara ,dikiş dikmeye – el işi çalışmalarına,suluboyaya ,yogaya …aslında yaşamaya cok düşkünüm.Huzur güvenli limanım ,sevgi ise motivasyon kaynağım oldu her zaman.

Sağlıkla -Sağlıklı yaşamaya ve paylaşmaya çalışıyorum.

Blogumu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Soru sormak ,onerıde bulunmak ıcın bana BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Çağla