Loading...

Hakkımda

Merhaba!

Ben Cagla,85 yılında İstanbul’da doğdum.Başak burcuyum.

ANNEM ve BABAM

İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesi mezunuyum,yine aynı fakültede başladığım ama tezimi bir türlü yazamadığım bir Sayısal Yontemler yüksek lisansım var.Planlama Uzmanı olarak çalıştığım işimden Ekim 16 yılında ayrıldım ve serbest çalışmaya başladım.

Evliyim.Cem’le 2009 yılının sonlarında tanıştık ve 2012 yılında evlendik.Ve yine aynı sene kendi işyerimizi kurup Kıbrıs’a taşındık.Girne’de yaşıyoruz.

CEM ve BEN

2016 yılının Şubat ayında Cansın isimli bir oğlum oldu:) Hayatım değişti diyemeyecegım cunku ondan oncesını unuttum.Sanki hep benimleydi.

 

CANSIN ve BEN

 

 

Sporla hiç aram olmamasına ragmen 2011 yılında cok zayıf bir obez oldugum yag oranı olcumlerı sonucunda ortaya cıkınca ,fıtness ve diyet programına basladım ,tabi ki sıkıldım bu macera cok kısa surdu.Yemek yapmaya ve keyifle yemege cok duskun oldugum ıcın lıstelı dıyetleri asla benimseyemedim.

 

Yine aynı sene yuzumde ve kolumda cıkan kırmızılıkların Rosacea – Rosa cilt hastalığı oldugunu ve stres -beslenmeyle atakların sıddetının cok ılıskılı oldugunu da ogrendım.

2012 yılında bütünsel sağlıklı olmak için çaba sarfetmeye başladım.Artık saglıklı pişirip saglıkla yıyor ve formda da kalıyordum.Aldıgım ogrenımden gelen Analitik dusunme ,sureklı planlar yapma ve kararlar alma alışkanlıgımı ,geri dönüp baktıgımda katı ve benı cok yordugunu dusundugum tutumumu ,ailemden özellikle annemden gördüğüm karşılıksız sevme ,anlayış ,bagıslayıcılık ile harmanlamaya ,kendimi torpulemeye ve galiba buyumeye de bu donemde başladım .Yoga’ya merakım da yıne bu donemdedır.

2014 yılında blogumu acıp ilk yazılarımı paylaştım.

Ve 2015 yılında kızkardeşim ve arkadaşımla birlikte “Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı”na kaydolup Haziran 2016 yılında da stajlarımızı tamamlayıp sertıfıkalarımızı aldık.Şimdilerde İzmir’e taşınma arefesinde oldugum ıcın derslerımı onlıne olarak verıyor ,yogun olarak 21 Gun Yoga  programıyla ılgılenıyorum.Yogini olmanın uzun yolundaki yolculugumu da zaman zaman burada paylaşacagım.

ben kızkardesım seyma ve arkadasım merve

 

Mutfaga,yeni receteler denemeye ,okumaya,kahve içmeye,sohbet etmeye ,bitkisel bakımlara ,dikiş dikmeye – el işi çalışmalarına,suluboyaya ,yogaya …aslında yaşamaya cok düşkünüm.Huzur güvenli limanım ,sevgi ise motivasyon kaynağım oldu her zaman.

lohusa yogini

Sağlıkla -Sağlıklı yaşamaya ve paylaşmaya çalışıyorum.

Blogumu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Soru sormak ,onerıde bulunmak ıcın bana BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Çağla