Loading...

3 Adımda Sağlıkla Işılda!

İşte yeni hedeflerim=)

 Hedefimi

olustururken Holistik saglik kavramindan esinlendim.

try this out Holistik Sağlık Nedir?

site de rencontre gratuit pour monaco

website link

Holistik kelimesine Türkçe bir karşılık vermek istersek İngilizce bir sözcük olan Wholistic kelimesinden yola çıkarak Bütüncül -Bütünsel diyebiliriz.

Holististik Sağlık yaklaşımı, sağlığı como conocer a mujeres japonesas solteros sin compromiso 2014 ultimo capitulo Ruh ,Beden ve Zihin sağlıgının bir bütünü olarak ele alıyor.Hastalıklardan çok kişilerle ilgileniyor ,çünkü hastalıkların kişilerin ruh ve zihin sağlıklarından kaynaklı olduguna ınanıyor.
Hastalıktan önce hasta tedavi edilmezse ,başka hastalıkların yeniden doğacagını bunun kısır bir döngüye dönüşeceğine inanılıyor.
Tedavi metodları arasında yoga,reiki zihin terapisi vb.doğal yöntemler yer almakta ,bazı kaynaklarda Modern tıptan çok farklı bir yaklaşım diye bahsedilse de Modern Tıbbı tamamlayıcı bir tedavi metodu oldugu görüşü yaygın.
Aslında çok daha detaylı incelemek niyetindeydim ama kaynaklara ulaştıkça çok da derinlere inmeye gerek olmadıgını gördüm çünkü temel kavramın algılanışı ve uygulanışı farklılıklar gösterebiliyor,metodlara ve kavramlara boğulmaya gerek var mı? 
Mesela kişilerin kendilerini ve zihinlerini rahatlatmaları ıcın çeşitli telkin benzeri yöntemler uygulanıyormuş. Ben kendi adıma yol gösterme ilham alma ve akıl danışma fikrine çok açığım ama başkalarının cümleleriyle olumlamalar yapmaktan hoşlanmıyorum  zaten tek

bir kavrama bağlanıp benımseyememek gıbı bır durumum da var.O yüzden Kafama yatan

kısımlarıyla kendi yorumlamamla daha basit ve anlaşılır biçimde hedefimde ilerleyecegım.Halihazırda maneviyat,temiz beslenme,temiz yaşam tarzı,olumlamalar,doğal yöntemler ve herşeyden önce kişinin ruh ve zihin gücüne fazlasıyla ınandıgım için benim yorumlamam da keyifli olacak diye umuyorum:D

rencontre 30 gratuit “Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür…

Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür…

Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür…

Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür…

Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür…

Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür…

Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür…”

 

Cok esnek ama cok da islevsel olacak 1 ay sonunda pamuk gibi yumusacik demir gibi dayanikli kus gibi de hafif olacagim insallah
?


Hergun 3 sağlık adimini alt basliklarla saglikla dolduracagim.Cunku artik

biliyorum ki sadece incecik bir bel kalori hesabiyla allak bullak olmus

bir zihinle  ya da tam tersi kendiyle barisik olup yaglanmis bir

karacigerle tam anlamiyla saglik olmuyor.


Hala imkanim varken var olan tum dugumleri teeek tek cozebilmek icin super bir baslangic olacak.En mutlu halimi hayal ederek 3 alt baslik icin oncelikli 3 sorun tespiti yaptim;
Bu sorunlari cozmek icin benim icin 1 ay Holistik saglik

101 tadinda gececek:) Simdilik cok uzatmayayim ama her baslik icin

kendimce cozum olacagina inandigim yontemleri de paylasacagim.Bu 30 günü detaylarıyla takip edebilmek için İnstagram Diyettedegilim hesabımı takibe almanızı öneririm:)

You might also like

No Comments

Leave a Reply